Zobrazeni vystrah

Při nahrávání obsahu došlo k problému. Zkuste stránku nahrát znovu. Pokud problém přetrvává, ujistětě se, že máte povolený Javascript a že používate podporovaný prohlížeč - více informací.

Zprávy


  24.3.2023

  Tisková zpráva


  Roční zpráva o hydrometeorologické situaci v České republice v roce 2022


  Oddělení hydrologických předpovědí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) pravidelně informuje o aktuálním vývoji hydrometeorologické situace v týdenních a měsíčních zprávách. Tato roční zpráva je stručným shrnutím vývoje teplotních, srážkových a odtokových poměrů a vývoje zásob sněhu a podzemních vod v kalendářním roce 2022.


  Čtěte více (dokument pdf).


  Ke stažení (dokument docx).  23.3.2023

  Tisková zpráva


  Nová webová aplikace nejen pro zemědělce


  Rychlá a snadná dostupnost co nejpřesnějších informací o počasí je klíčová pro operativní rozhodování prakticky u všech agrotechnických zásahů, jako je zakládání porostů, hnojení, ochrana rostlin, sklizňové práce, doprava aj., ale i pro chovatele hospodářských zvířat, lesní hospodáře a manažery v komunální sféře. Nový portál Agropočasí http://www.agropocasi.cz pomůže širokému spektru uživatelů získávat zdarma ty nejpřesnější a nejaktuálnější informace s využitím dat poskytnutých přímo Českým hydrometeorologickým ústavem.


  Čtěte více (dokument pdf).


  Ke stažení (dokument docx).  20.3.2023

  Tisková zpráva


  Zima 2022/2023 na území Česka


  Letošní zima byla v Česku nadprůměrně teplá. Může za to hlavně velmi teplý leden. Teplotní extrém jsme zažili hned na Nový rok, kdy jsme na stanici v Javorníku naměřili 19,6 °C. Letos je to poprvé, co jsme v lednu naměřili přes 19 °C. Srážek spadlo během letošní zimy normální množství, a to ve všech zimních měsících. Nicméně, zásoba vody ve sněhu je pod průměrem v porovnání s posledními 10 lety.


  Čtěte více (dokument pdf).


  Ke stažení (dokument docx).  13.3.2023

  Tisková zpráva


  Únor 2023 na území Česka


  Únor 2023 na území ČR byl teplotně normální, průměrná měsíční teplota vzduchu 1,2 °C byla o 1,6 °C vyšší než normál 1991–2020. Srážkově byl únor na území ČR normální, měsíční úhrn srážek 37 mm představuje 100 % normálu 1991–2020. Srážky byly prostorově rozloženy velmi nerovnoměrně.


  Čtěte více (dokument pdf).


  Ke stažení (dokument docx).  3.3.2023

  Tisková zpráva


  Hlásná a předpovědní povodňová služba přináší užitečné inovace


  Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) od 1. března na svých webových stránkách spustil novou prezentaci Hlásné a předpovědní povodňové služby (hydro.chmi.cz). Nové stránky využívají moderní možnosti zobrazování, vyhledávání a filtrování poskytovaných informací. Nově je součástí tohoto webu i modul „Evidence hlásných profilů“, kde lze získat veškeré informace o všech hlásných profilech na území České republiky.


  Čtěte více (dokument pdf).


  Ke stažení (dokument docx).>> Archiv

Výstražné informace

Sucho

Aktuality


>> Archiv