Zobrazeni vystrah

Při nahrávání obsahu došlo k problému. Zkuste stránku nahrát znovu. Pokud problém přetrvává, ujistětě se, že máte povolený Javascript a že používate podporovaný prohlížeč - více informací.

Zprávy


  15.3.2023

  Tisková zpráva


  Den otevřených dveří v Českém hydrometeorologickém ústavu


  Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zve děti i dospělé na Den otevřených dveří. Na zajímavosti se mohou těšit nejen skalní fanoušci meteorologie, hydrologie a kvality ovzduší, ale atraktivní program připravuje ČHMÚ také pro rodiny s dětmi. Letošní Den otevřených dveří se ponese v duchu hesla „Poznej oblaky” a bude se konat 25. 3. 2023 od 9:00 do 14:00. Hlavní centrum dění se letos přesouvá na Observatoř Praha - Libuš. Tu mnozí znají právě díky monitorování oblohy: sondážním měřením a zpracování dat z radarů a družic. 25. 3. 2023 můžete s ČHMÚ zažít populární vypouštění meteorologického balonu, vyzkoušet si, jaké to je moderovat počasí, nebo třeba vyhrát ve fotosoutěži „Pozoruhodná obloha”. Lákavý program plný her a zajímavostí čeká na malé i velké návštěvníky nejen v Praze na Libuši, ale také na všech pobočkách ČHMÚ a také na většině našich stanic a observatoří.
  Čtěte více (dokument pdf).


  Ke stažení (dokument docx).  13.3.2023

  Tisková zpráva


  Únor 2023 na území Česka


  Únor 2023 na území ČR byl teplotně normální, průměrná měsíční teplota vzduchu 1,2 °C byla o 1,6 °C vyšší než normál 1991–2020. Srážkově byl únor na území ČR normální, měsíční úhrn srážek 37 mm představuje 100 % normálu 1991–2020. Srážky byly prostorově rozloženy velmi nerovnoměrně.


  Čtěte více (dokument pdf).


  Ke stažení (dokument docx).  3.3.2023

  Tisková zpráva


  Hlásná a předpovědní povodňová služba přináší užitečné inovace


  Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) od 1. března na svých webových stránkách spustil novou prezentaci Hlásné a předpovědní povodňové služby (hydro.chmi.cz). Nové stránky využívají moderní možnosti zobrazování, vyhledávání a filtrování poskytovaných informací. Nově je součástí tohoto webu i modul „Evidence hlásných profilů“, kde lze získat veškeré informace o všech hlásných profilech na území České republiky.


  Čtěte více (dokument pdf).


  Ke stažení (dokument docx).  28.2.2023

  Tisková zpráva


  Úspěšnost výstrah v roce 2022


  V roce 2022 vydal Český hydrometeorologický ústav 275 výstrah. Převažovaly výstrahy s nízkým stupněm nebezpečí. Výstrahy s nejvyšším (extrémním) stupněm nebezpečí byly vydávány jen výjimečně, a to hlavně v letních měsících. Počet výstrah meziročně výrazně vzrostl. Z pohledu celé České republiky bylo 87 % meteorologických výstrah úspěšných nebo částečně úspěšných. Částečně úspěšné výstrahy byly v naprosté většině podhodnocené. U neúspěšných výstrah byl téměř vyrovnaný podíl nepodchycených jevů (tj. chybějící výstrahy) a tzv. falešných poplachů. Nejvyšší úspěšnost měly výstrahy před požáry, ledovkou a minimálními teplotami. Ve všech krajích přesáhl podíl úspěšných a částečně úspěšných výstrah 80 %. U neúspěšných výstrah převažovaly na krajské úrovni falešné poplachy.


  Čtěte více (dokument pdf).


  Ke stažení (dokument docx).  Kompletní hodnotící zpráva (dokument pdf).  27.2.2023

  Pozvánka na Den otevřených dveří
  Další informace


>> Archiv

Výstražné informace

Sucho

Aktuality


>> Archiv